יום שישי, 27 באפריל 2012

התיק ששיגע את העולם !!!!

אם חייתן בפלנטה הזאת בשנים האחרונות ודאי שמתן לב לתיק שנמצא בכל מקום, בין אם בטלויזיה, בסרטים, בחנויות בכל מקום שלא נפנה נתקל בו.

לתיק הזה קוראים Birkin Bag , תיק בירקין של בית האופנה הצרפתי "הרמס".
לתיק קוראים כך על שם השחקנית ג'יין בירקין שעבורה עוצב התיק המקורי  - תיק גדול וקומפקטי שאפשר לסגור אותו היטב.

מאז יציאתו לאוויר העולם בשנת 1982 נחשב לתיק יוקרתי מיוחד שניתן להזמין בהזמנה אישית בבית "הרמס" ולחכות תקופת  המתנה של מספר שנים, שכן מייצרים אותו באופן ידני מחומרים איכותיים במיוחד ובמהדורות מוגבלות.
בתחילת שנות ה2000 זכה לחשיפה נרחבת הודות לסדרה "סקס והעיר הגדולה", התיק שסמנתה חלמה עליו והייתה מוכנה לסכן את עבודה בשבילו.
http://youtu.be/ItpUikcE22I
בשנים האחרונות בזכות החשיפה האדירה שניתנת לו מכל כיוון, ובזכות הביקוש העולה החליטה חברת "הרמס" לייצר כמויות גדולות יותר שיהיה זמין באופן קבוע בחנויות.
מחירו של התיק המקורי יכול לנוע בין 5,000 ל100,000 דולר ואף יותר, תלוי בחומרים ומידת נדירותם.
כדי שהתיק יגיע לאנשים פחות עמידים העולם התמלא מכל הכיוונים בחיקויים של התיק המקורי, חלקם העתיקו אותו במדויק אך רבים אחרים תירגמו את הדגם המקורי לדגמים יותר נוחים ופרקטיים.
מה זאת אומרת פרקטיים? התיק המקורי נסגר במנעול שנועל רצועה החוסמת את החלק העליון של התיק , מה שמקשה על פתיחתו.

בשל הקושי הזה מפורסמות רבות אימצו דרך אחרת ללכת איתו ואף התיק הפתוח עם ההחלק העליון של התיק מוכנס פנימה הפך לטרנד מטורף אף יותר........
קים קרדשיאן לינדזי לוהן
אני לא יודעת מה איתכן אני מתחילה לחסוך מהיום, אולי עוד 20 שנה אוכל לגשת לחנות של "הרמס" ולהתחדש בגירסה המקורית....... אבל בינתיים יש מיליון חיקויים לא פחות רעים שמחירם נע בין 150 ל300 שקלים, לא פחות יפים נוחים ויוקרתיים. והעיקר ללכת איתם תלויים במפרק היד כמו ליידי אמיתיות משנות ה- 60....

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה